Edgelord Ne Demek? Edgelord Kime Denir?

Edgelord bazen özellikle sosyal medyada gezerken karşımıza çıkabilen kavramlardan biri. Genellikle genç kesim tarafından kullanılan ve kökeni İngilizce olan bu kelime ne anlama geliyor? Bu yazımızda Edgelord ne demek? Edgelord kime denir? sorularını cevaplayacağız.

Anksiyete Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nasıldır?

Edgelord Ne Demek?

Edgelord, İnternet üzerinden aşırı ve abartılı düşüncelerini paylaşan kişilere denir. Toplumda normal karşılanan bir duruma abartılı tepki veren kişiye edgelord yakıştırması yapılabilir. Örneğin “kitap okuyan herkes delidir, hepsi hastaneye kapatılmalı” gibi bir yargıyı sosyal medyada paylaşan kişiye edgelord denilebilir. Çünkü söylediği cümle aşırıdır.

Edgelord kelimesi yine gençler arasında sıkça kullanılan edgy kelimesinden türemiştir. Edgy kelime anlamı olarak endişeli, sinirli olarak tanımlanır.

Edgelord Kime Denir? Edgelord ne demek? Edgelord anlamıPin

Edgelord Kime Denir?

Edgelord abartılı düşüncelerin yanı sıra düzenli olarak hate speech yapan kişilere de denir. Hate speech Türkçeye nefret söylemi olarak çevrilebilir. Bu tür düşünceleri sıklıkla gündeme getiren, yerli yersiz yorum yapıp toplumun keyfini kaçıran kişilere edgelord nedir.

Tahmin edilebildiği üzere edgelord olmak veya birinin size edgelord diye hitap etmesi pek hoş değil. O yüzden düşüncelerimizi belirtirken aşırıya kaşmamak ve nefret söyleminde bulunmamak önemlidir. Okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer yazılarımızda görüşmek üzere!

Yorum yapın